Ježíš


Každý, kdo věří, že Ježíš je Kristus, je zrozen z Boha;
1 J 5,1

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

Ježíš mne požádal o odpuštění

Hana Bartozelová

Ježíš mne oslovil, požádal o odpuštění a já najednou nemohla pochopit tak velkou lásku, jakou má Bůh ke mně. Najednou jsem viděla svoji hroznou bídu, jaká jsem, jak žiji... Ježíš mne požádal o odpuštění

Vyrůstala jsem v tradiční křesťanské rodině a víru jsem brala jako povinnost. V neděli jsem šla do kostela a dvakrát ročně ke zpovědi. Nechtěla jsem na tom nic měnit, vyhovoval mi tento styl života i v manželství. Brzy se nám narodily 2 dcery a náš společný duchovní život byl v troskách. Více se nám líbilo chodit po barech a užívat si života.

Bydleli jsme s manželem v podnájmu a měli jsme v plánu přistavit dům u manželových rodičů. Jenže půjčku jsme nedostali a našetřené peníze jsme taky neměli. Manžel byl nucen změnit práci a odejít do Zlína, kde více vydělal. Jezdil domů na víkendy a byl s rodinou opravdu málo, takže když přišel známý s nabídkou podnájmu ve Zlíně, byli jsme nadšeni. Za rok a půl nás paní z podnájmu vyhodila a my jsme se ocitli na "ulici".

Tato situace mě přinutila hledat pomoc u kněze, protože jsme ve Zlíně nikoho neznali. Kněz mi hodně pomohl, po dlouhé době mě vyzpovídal a dal nám kontakty na věřící rodiny.

Začala jsem zoufale hledat Boha, cítila jsem, že je velmi blízko a zároveň tak nedostupný.

Bůh tak toužil po našem navrácení k němu, že nás nechal padnout až na dno, abychom ho tam našli. Později jsem pochopila, že tyto starosti a taky má nemoc (od dětství jsem měla epilepsii, která se projevovala silnými tiky, a lékař mi již zakázal další děti) byly pro nás požehnáním.

V této zoufalé situaci nám bylo nabídnuto, abychom jeli na kurz Filip a následně nato na katolickou charismatickou konferenci do Českých Budějovic, vyprosit si pomoc v naší situaci. Protože jsem jiné řešení než padnout na kolena neviděla, jeli jsem i s manželem. Na kurzu Filip jsem svěřila svůj život Ježíši a na konferenci jsem se s ním potkala – s živým Ježíšem. Oslovil mě, požádal mě o odpuštění (zatímco já bych měla prosit Jeho) a já najednou nemohla pochopit tak velkou lásku, jakou má Bůh ke mně. Najednou jsem viděla svoji hroznou bídu, jaká jsem, jak žiji, v jaké přetvářce – to vše mi Ježíš odhalil. Naplnil mě obrovský pokoj a láska a já jsem si byla jistá, že Ježíš ví o našich trápeních a že se o nás postará.

Po příjezdu domů začal Pán ihned jednat. Najednou tu bylo bydlení – úplně zadarmo, jen opravit. Pán mě uzdravil, ale nejdříve musel uzdravit mé zraněné srdce a pak mě úplně zbavil mé nemoci. Dal nám další dvě děti a ještě nám poslal do rodiny třináctiletou dívku, která zůstala sama bez rodiny.

Starostí a problémů máme pořád dost, ale víme, kde máme hledat sílu, když jsme na dně, na koho se obrátit a prosit o pomoc. Věříme, že jsme v rukách našeho nebeského Otce jako ptáčátka a on vede a řídí náš život na tomto světě. Nikdy bych nevěřila, že já budu schopna vychovávat pět dětí, měla jsem plně jiné plány (2 děti a kariéru). Vím, že bez Boží pomoci bych neudělala nic, že jsem slabá a hříšná. Ale když jsem slabá a už nemůžu, tehdy Ježíš jedná a pomáhá. Přestala jsem spoléhat na své síly a snažím se spoléhat už jen na Ježíše. Když máme strach z budoucnosti a padáme pod tíhou starostí, vždy nám pomůže Boží slovo.

"Neboj se, vždyť já jsem s tebou,

nerozhlížej se úzkostlivě, já jsem tvůj Bůh.

Dodám ti odvahu, pomocí ti budu,

budu tě podpírat pravicí své spravedlnosti." IZ 41,10

Hana Bartozelová, únor 2004, Březnice u Zlína

Zobrazeno 42799x od 27. 02. 2004
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 1913x, aktuálně 2.93 bodů

Litujeme, ale nulou mají právo hodnotit pouze lidé, kteří jsou ochotni vydat své svědectví.
Pošlete-li své svědectví, budete mít právo dále hodnotit.
Jedno ze svědectví jste nulou hodnotili dne 10. 08. 2022. (IP: 44.197.230.180)
Chcete-li sponzorovat překlad svědectví
"Ježíš mne požádal o odpuštění"
z češtiny do...
  Cena za překlad Můžete zde:
...němčiny 350 Kč Sponzorovat
Proč sponzorovat překlady? Jak sponzorovat překlady?
Sponzor překladu
M M M, M
M
M
IČ: M
M
M
M, M, M M
tel.: M
M M
_ _ _, _
_
_
IČ: _
_
_
_, _, _ _
tel.: _
_ _
Kategorie
Ostatní (140)
Kurz Filip (53)
Uzdravení fyzické (48)
Okultismus (28)
Obrácení (142)
Povzbuzení víry (153)
Vyslyšení modlitby (94)
Boží zásah (187)
Uzdravení vztahů v manželství (13)
Katolické svědectví (55)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (19)
Dary Ducha svatého (50)
Osobní zkušenost s Boží láskou (168)
Slovensky (34)
Uzdravení vnitřní (28)
Uzdravení z alkoholismu (11)
Satanismus a jeho projevy (15)
Osvobození z drogové závislosti (11)
Uzdravení z nenávisti vůči lidem (4)
Desátek a požehnání v hmotné oblasti (7)
Uzdravení z depresí (15)
Kurz Alfa (14)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke svědectví

Blažena Bergerova panda-bla@seznam.cz
To je úžasné svědectví!
Zamýšlím se, jak je možné, že by Ježíš mohl a chtěl požádat sám o odpuštění člověka? Tolik pokory, kterou prokazuje i dnes! Je nám příkladem a dokáže člověka zahanbit svou milostí natolik, že jdeme do kolen před jeho majestátem lásky. Děkuji mu i za tvou rodinku Hani.